زمزمه های گاه و بیگاه من

شنبه 30 مرداد‌ماه سال 1389

طاعاتتان قبول

بالاخره  مراسم ختم مادرجون هم تمام شد و اغلب بستگان برگشتند به شیراز . چقدر کنار هم بودن خوبه ولی نه برای مراسم ختم بلکه برای شادی ها. دیگه خونه ی مادرجون خالی خالی شده دیگه روزای جمعه نوه ها و زن دایی و دایی و ... موندن کجا برن و بعدازظهرشون رو چجوری سرکنن دیگه .... 

روحت شاد مادرجون

ترم تابستونه گرفتم و داریم به انتهای این ترم می رسیم . 11 و 14 شهریور امتحان دارم باید خوب خوب بخونم تا بتونم مثل ترم قبل نمرات خوب بیارم. ترم مهرماه هم انتخاب واحدش 20 شهریوره یعنی اصلا وقتی برا استراحت نمی مونه فقط اواخر شهریورماه بتونیم یه مسافرت بریم که امیدوارم این دیگه نیمه تموم نشه.

این روزا با اینکه ترافیک کاری و درسی دارم ولی باز از شیرینی پزی و خصوصا کیک پزی (که علاقه ی وافری به اون دارم) غافل نموندم  و حداقل هفته ای دو مدل کیک رو درست می کنم . برای مراسم هفتم مادرجون هم  کیک های فنجونی البته در قالب مافین درست کردم که مورد پسند همگان قرار گرفت. . حدودا یک سال و نیمه (از بهمن 87) که به طور اصولی به این هنر رو آوردم و تقریبا مهارت پیدا کردم . طوریکه فامیل وقتی یه بار منزلمون میان و طعم و مدل کیک ها رو می بینن و می چشن دستور تهیه اون رو ازم می خوان که من مراجعی رو که دستور تهیه اونا رو گرفتم و کار کردم بهشون معرفی می کنم چون معتقدم به این که طرز تهیه اینها ایده ی شخص من نبوده پس نباید به نام من تموم بشه فقط من در مدل و شاید نوع اسانسی که به اون می زنم تنوع ایجاد کرده باشم ولی اصول و پایه ی آن مربوط به فرد و یا وب سایتهایی (دوستایی دارم که اغلب وب آشپزی و شیرینی پزی دارن ودر نوع خودشان بی نظیرند ،  از تجربیات اونا استفاده می کنم)  که من از اون یاد گرفتم.  شاید یه روز عکس تمامی کیک ها و شیرینی هایی رو که به مناسبت های مختلف میگذارم البته طعم اونا یه چیز دیگست.

خب بگذریم از بحث شیرینی و کیک که دهنمون آب افتاد تو این ماه رمضونی. دلم یه مهمونی خیلی بزرگ توی این ماه میخواد. دوست دارم خودم میزبان باشم ولی مامان میگه با این همه گرفتاری هایی که داری و خصوصا ماکان گلی چجوری می تونی از این همه مهمان پذیرایی کنی و چون از حساسیت من به  پذیرایی باخبره منو از این کار منع میکنه ولی من تا آخر این ماه مبارک حتما این کار رو میکنم (اینو اینجا نوشتم تا یادم نره و برای مهمونی مصمم تر بشم).   

*  یادمون باشه توی این ماه دست نیازمندی رو هم بگیریم و سر سفره های رنگینمون به فکر نیازمندان و ایتام هم باشیم. با آرزوی قبولی نماز و روزه هاتون در این ماه 

وبلاگ ماکان جون هم آپ شد http://makan88.blogfa.com/